Jak správně prostírat na jídelní stůl?


Prostírání na jídelní stůl je důležitou součástí přípravy na hosty. Kvalitně prostřený stůl dokáže vytvořit příjemnou atmosféru a zvýraznit chutě servírovaných jídel. V tomto článku se podíváme na to, jak správně prostírat na jídelní stůl.

1. Výběr ubrusu

Ubrus je základem každého prostřeného stolu. Nejprve si vyberte vhodný ubrus, který bude ladit s vaší nádobím a dekorací. Pokud máte jednoduché nádobí, můžete si dovolit trochu výraznější ubrus. Naopak, pokud máte bohatě zdobené nádobí, volte spíše jednoduchý ubrus.

2. Výběr talířů

Talíře by měly být vybrány podle druhu servírovaného jídla. Na každém talíři by měl být dostatek místa pro jídlo a přílohy. Pokud servírujete více chodů, můžete použít více talířů. Talíře by měly být umístěny ve středu každého místa na stole.

3. Výběr příborů

Příbory by měly být vybrány podle druhu servírovaného jídla. Každý host by měl mít příbor na každý druh jídla. Pokud servírujete více chodů, můžete použít více příborů. Příbory by měly být umístěny podle pořadí, ve kterém se budou používat.

4. Výběr sklenic

Sklenice by měly být vybrány podle druhu servírovaného nápoje. Každý host by měl mít sklenici na každý druh nápoje. Pokud servírujete více druhů nápojů, můžete použít více sklenic. Sklenice by měly být umístěny vpravo nad příbory.

5. Výběr dekorace

Dekorace na stole mohou vytvořit příjemnou atmosféru. Můžete použít květiny, svíčky nebo jiné dekorativní předměty. Dekorace by měly být umístěny tak, aby nebránily hostům v pohodlném posezení a aby nebyly překážkou při servírování jídla.

Vybrat správné nádobí, příbory a dekorace na stůl není snadný úkol. Je důležité si dát na čas a pečlivě zvážit každý detail. Pokud se vám nedaří najít vhodné nádobí, můžete zkusit navštívit hotel Libuše, kde vám rádi poradí s výběrem nádobí a dalších doplňků na stůl.